بررسی کمپین کیک استارتر Contender

0
325

این روزها کمپین های موفق کیک استارتر توجه کاربران زیادی را به خود جلب کرده است ، از کمپین های گجت های معمولی که میلیون ها دلار پول برای صاحبان خود جمع می کنند تا کمپین های سیاسی و حتی کمپین های معرفی یک بازی جدید . در این مقاله به بررسی دلایل موفقیت کمپین بازی تخته ( برد گیم ) Contender خواهیم پرداخت .

بازنگری سریع در مورد این که بازی چگونه کار می کند

Contender یک بازی در زمینه مناظره سیاسی است. این بازی چیزی شبیه اپلز (Apples) و کارت های علیه حقوق بشر (Cards Against Humanity) می باشد، البته به جز نقل قول هایی که به کار می بردکه در هر کارت از نقل قول های واقعی ریاست جمهوری استفاده شده است. اعضای تیم باید از این کارت ها برای برنده شدن کارت مناظره که یک نفر آن را از وسط بیرون می کشد، استفاده کنند. برای این بازی نیازی نیست چیزی در مورد سیاست بدانید، فقط کافی است تلاش کنید که پاسخ های خنده دار و یا خلاقانه بدهید.

برای مثال، اگر کارت مناظره این بود “اگر ما قانون زدایی کنیم……..در آن صورت هر کسی می تواند………،” بعد از آن شما باید به مجموعه نقل قول های سیاستمداران برگردید و بهترین پاسختان را بدهید و امیدوار باشید که میاندار، شما را به عنوان برنده انتخاب کند. در مورد این بازی جزئیات بیشتری وجود دارد، اما این خلاصه ای از شیوه بازی می باشد.

در پایان، کمپین توانست از ۲٫۶۹۸ حامی، ۱۴۲٫۵۵۱ دلار بدست آورد. آن ها در اصل متعهد شده بودند که ۱۵٫۰۰۰ دلار بدست آورند، پس می توان با خیال آسوده گفت که آن ها موفق بوده اند.

۷ روشی که باعث می شود کمپین کیک استارتر شما در صدر قرار گیرد

اولین و مهمترین مسئله این است که کمپین کیک استارتری موفق می شود که یک توضیح مکتوب خوب در مورد تجارتش و هر آن چه حامیان نیاز دارند بدانند، داشته باشد و Contender هم از این قضیه مستثنی نیست. گذشته از این، چیزهای خلاقانه و منحصر به فرد دیگری هم وجود دارند که شما می توانید با آنالیز یک کمپین خوب آن ها را فرا گیرید.

در زیر چندین عنصر مختلف که Contender آن ها را به کمپین کیک استارتر خود اضافه کرده و حتی چند حرکتی که بعد از رسیدن به هدف انجام داده را تشریح کردیم:

  1. ساخت یک ویدئو سرگرم کننده

لازم به ذکر است همان قدر که ساخت یک ویدئو ممکن است توسط برخی به صورت واضح و آشکار قابل درک باشد، همچنین ویدئو برای شما فرصت هایی ایجاد می کند تا بتوانید از سایر کمپین های مشابه فاصله بگیرید. در ویدئویی که برای Contender ساخته شده، اعضای تیم خود را معرفی می کنند و بازی را شرح می دهند، آن ها لباس هایی مشابه کاندیداهای سیاسی پوشیده اند و رفتارهای مشابه آن ها انجام می دهند، همچنین سبک فیلم برداری آن ها نیز مشابه سبک فیلم برداری مناظرات سیاسی و پوشش کاندیداها می باشد. با ایجاد صحنه هایی مثل لبخند زدن و دست دادن به طرفداران متعصب، بالن هایی که به سمت ابرها بالا می روند و عکاسان مشتاق که از کاندیداها عکس می گیرند، توانسته اند ویدئو را سرگرم کننده سازند. آن ها همچنین یک حلقه فیلم به انتهای ویدئو اضافه کرده اند که قسمت های حذف شده را نشان می دهد، و این مسئله به مردمی شدن تیم آن ها کمک کرده است.

  1. بسته به میزان پولی که به آن ها می دهید کارت های منحصر به فردی دریافت می کنید

اغلب کمپین های کیک استارتر بر اساس میزان پولی که شما خرج می کنید مراحل مختلفی خواهند داشت. جالب است بدانید که هر چقدر پول بیشتری به این کمپین بپردازید کارت های بیشتری دریافت خواهید کرد. در برخی موارد، هنوز هم کارت هایی در حال ساخته شدن هستند چرا که دربردارنده نقل قول های کاندیداهای سیاسی سال ۲۰۱۶ خواهند بود. به عبارت دیگر، در صورتی که آن ها پول بیشتری به دست می آوردند، حاضر بودند تا مسافت های خیلی دورتر را هم بپیمانند، که در نهایت به آن هم رسیدند.

  1. آن ها اهداف شبکه های اجتماعی را برای کمک به حامیان ایجاد کردند

کمپین های کیک استارتر اغلب مجموعه اهدافی در زمینه سرمایه گذاری و این که چه میزان پول به آن ها خواهد رسید، دارند. Contenderیک گام به جلو برداشت و هدف رسیدن به ۱۰۰۰ فالوئر در توییتر را ایجاد کرد که در صورت رسیدن به این هدف، ۴ کارت برنده را آزاد می کرد. ممکن است این فالوئرها برای رسیدن به جایزه کمپین، تعداد فالوئر شبکه اجتماعی را بشکنند، بنابراین، این یک راه خیلی خوب برای بدست آوردن فالوئر در مدت زمان کوتاه می باشد و همچنین می توان به آینده سهام این شبکه های اجتماعی هم امیدوار بود. در حقیقت، اگر احتمالاً Contender می توانست اهداف اجتماعی بیشتری داشته باشد بهتر از این بود که فقط هدف توییتر را دنبال کند.

  1. پس از این که کمپین مسیر و دوره خود را طی کرد، ایمیلی به حامیان فرستاده شد

حتی بعد از تکمیل بودجه، گروه برای حفظ حامیان در متن کار و برای این که آن ها را در جریان چگونگی هزینه کردن پولشان قرار دهد، برای آن ها ایمیل می فرستاد. خودم به عنوان یک حامی، ایمیل جذابی دریافت کردم، در آن ایمیل در مورد تصمیمی که گروه باید در مورد ساخت محصولشان در چین یا ایالات متحده می گرفت، بحث شده بود. آن ها پروسه تفکر و استدلالشان (به طور خلاصه) تا رسیدن به تصمیم نهایی که ساخت محصول در ایالات متحده بود را تشریح کرده بودند (البته که این یک بازی در مورد سیاست های آمریکایی است!). این ایمیل ها باعث شد ما احساس مشارکت بیشتری کنیم تا این که فقط یک عضو کمپین کیک استارتر باشیم، چرا که آن ها در پایان هر ایمیل از ما در مورد بازخوردمان سوال می کردند، این باعث می شد که تمامی پرسش های ما برطرف شود.

  1. آن ها پیغام شان را به نشریات مرتبط دادند و لینک دهنده (پیوندها) را ایجاد کردند

این ممکن نیست که کار گروه بوده باشد، بلکه وب سایت ها ترجیح می دهند فقط از کمپین های کیک استارتر بزرگ گزارش تهیه کنند (مثل آن چه که در این مجله اتفاق می افتد)، اما همان طور که از طریق هر وب سایتی می توان زبانزد عام شد، از طریق تبلیغات در نشریاتی مثل FastCo.، Design و Daily Dot. هم می توان این کار را انجام داد و همچنین لینک دهنده های زیاد هم این اطمینان را به شما می دهند که صفحه شما از طریق ترافیک سازمانی به مخاطبان وابسته در SERPs و شبکه های اجتماعی نشان داده شود. همیشه بیشتر دیده شدن، بهتر است.

  1. راه اندازی در زمان مطلوب برای مخاطبانشان

Contender، یک بازی در زمینه مناظره و مباحثه سیاسی است و آن ها کمپین کیک استارتر خود را زمانی که کاندیداها اعلام کاندیداتوری کردند و درست قبل از شروع مناظره ها، راه اندازی کردند. از آن جا که مردم برای انتخابات آینده خیلی خیلی به سیاست علاقه مند شده بودند، این فرصت بسیار مناسبی برای راه اندازی بازی بود تا به آن ها کمک کند سرگرم شوند. همچنین این مسئله باعث شد آن ها مطبوعاتی که در بالا ذکر شد را تهیه کنند و شایعاتی هم در مورد بازی بسازند که در غیر این صورت این اتفاق نمی افتاد.

این بازی در زمان کریسمس هم ارائه خواهد شد و بدون شک گروه، مزایایی از جمله هدیه فصلی را برای آن در نظر گرفته اند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

افزودن دیدگاه