شناخت سرمایه های انسانی کسب و کار

0
114

فروشندگان، ویزیتورها، بازاریاب ها، به حق مصداق بارز سرمایه های انسانی کسب و کار هستند و با تلاش و کوشش خود شرایط و امکان حفظ و بقای سازمان را فراهم می کنند. رشدی در مجموعه و کسب وکار شما اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه برنامه‌ای جامع برای آموزش و رشد این دسته از سرمایه های انسانی داشته باشید.

 

فروشندگان

اگر شما در مکانی ثابت هستید و مشتری حضوری به شما مراجعه کرده یا خود با شما از طریق تلفن یا بستر اینترنت ارتباط برقرار می‌کند، شما در قالب مشاور در حال انجام پروسه فروش هستید و به شما مشاور فروش می‌گویند.

 

ویزیتور

اگر به شما اطلاعاتی از محصول و خدمات داده شده تا برای بازار از قبل مشخص شده معرفی داشته و حوزه آگاهی مصرف کنندگان احتمالی را افزایش دهید و حتی گاه در این میان برگه سفارشی هم تکمیل می‌کنید، نام شما ویزیتور است.

 

بازاریاب

اگر مهارت های فروشندگی را دارا بوده و حوزه اطلاعات شما از محصول و خدمات نیز عالی است و حال با این گنجینه به سمت جامعه‌ای از بازار هدف خود می‌روید و فکر می کنید، آنها می‌توانند مشتریان بالفعل شما گردند، بدانید مسئولیت خطیری گردن شماست و آن بازاریابی یا پیدا کردن بازارهای بالقوه است‌ و نام شما بازاریاب است.

 

همواره این اشتباه می‌شود و این‌ سمت های شغلی به جای یکدیگر استفاده می‌شود و مقصر این اتفاق ، خود مدیران و سرپرستان هستند.به دلیل آنکه در سازمان‌ها شرح پست مشخصی نیست، همواره این مشاغل به جای یکدیگر نام برده می‌شوند. این کار باعث سردرگمی افراد شاغل در این سمتها از بعد مسئولیت و وظایف شده‌است.

 

ویزیتوری بخش کوچکی از بازاریابی است، پس به هیچ وجه این مشاغل را باهم اشتباه نگیرید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

افزودن دیدگاه