لایحه بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت در شورای نگهبان تایید شد

4
14867

سخنگوی شورای نگهبان از تأیید “لایحه بازنشتگی پیش از موعد کارکنان دولت” در این شورا خبر داد و گفت: بر اساس این لایحه سن سابقه خدمتی کارکنان دولت به ۲۵ سال می رسد.

عباسعلی کدخدایی در ابتدای نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به “لایحه بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت” گفت: در کشور ما عموماً سن بازنشستگی ۳۰ سال تمام است که بر اساس این لایحه، با توافق دستگاه مربوطه این دوره و سابقه خدمت به ۲۵ سال هم می تواند تغییر کند.

وی افزود: البته پاداش خدمت بر اساس همان ۳۰ سال محسوب و پرداخت می شود.

سخنگوی شورای نگهبان، همچنین با اشاره به “طرح دو فوریتی اصلاح بند ( ک ) تبصره ( ۲) قانون بودجه سال ۱۳۸۶ کل کشور”، گفت: این طرح پس از بحث و بررسی در جلسه شورای نگهبان، مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

4 ديدگاه

  1. با سلام دولت که پول ندارد و منابع مالی آن نیز پیش بینی نشده است پس بیایید اجازه برهید کارکنان با سابقه ۲۵ سال بیشتر که دلشان می خواهد با همان سابقه کاری بدون ارفاق بازنشسته شوند. لطف بزرگی برای بسیاری از کارمندان خواهد بود ارفاقی و پاداش ۳۰ سال و پرداخت کسور سهم خودمان را هم نمی خواهیم.

    • شما را به پیر و پیغمبر بیایین ادارات را مجاب کنید که این کارو انجام بدن، و مارو که هیچ رمقی برامون نمونده بازنشست کنند با ۲۵ سال، به خداوند کریم قسم دعا می‌کنیم براتون روز و شب، هم خودم هم خانواده ام توی شهرستان… که ۲۵ قبل هیچی نداشت پیر شدیم، موهای خودم مثل کچ سفید شده، پسر ۲۰ ساله و پسر ۱۷ ساله ام مثل آدم های ۴۰ سال شدند، همسر هم داغون شد توی این شهر، اگر وجدانی باشه که نیست مارو بازنشسته کنید، یا علی مدد

  2. با سلام
    کی این مصوبه ابلاغ می شود بانوان هم مقرر کرده بودند بانوان بدون محاسبه سن با ۲۰ سال سابقه ۲۵ روز حقوق بازنشست شوند

  3. سلام تورو خدا برای کارگران تامیین اجتماعیهم اجرایی کنین داره میپوسیم داره از بین میریم اجراییش کنین کار زیاد مزایای کم مشکلات عصاب احساس فرسودگی داریم این اجرایی کنین خدا خیرتون بده بزارین به ما آسایش هم برسه سهمی داشته باشیم مارو با کشورهای دیگه مقایسه نکنین مشکلات عصاب درگیری بین مردم تورم بدبختی امان مارو بریده کار کردن تو ایران جهنم شده کار هست ولی کارفرما مارو برده فرض میکنه حقوق مزایا سنوات رو از ما قبلش در دفتر اسناد رسمی یا ثبت اثر انگشت میگیره ولی حقی به ما نمیده بعد تا میتونه آزمون کار بیگاری میکشه دستمونم جایی بند نیست شکایت کنیم چون از قبل از کارگر امضا اثر انگشت میگیره اگر ما هم اقدام کنیم مارو بیرون میکنه چاره نداریم ولی با این طرح میتونین از کار فرما پولی که به حساب بیمه میریزه رو زیاد کنین حقوقمون که هیچی از ش دیگه انتظاری نیست حداقل بتونیم زودتر از موعد باز نشسته بشیم اینجوری به سهم سازمان بیمه تامیین اجتماعیهم دیگه پول کم نمیاره ما بدبختهاهم میتونیم زودتر بازنشسته بشیم به آسایش برسیم بخدا هنوز ازدواجم نکردم اخه یکی باید این طرح اجراییش کنه یک نیروی بیکارم تازه نفسم میاد جای ما مشغول بکار میشه اینجوری میتونین مردم بیکار جوان بیارین سرکار ما بدختهام به بدبختی‌های دیگمون درست کنیم این یکیش تازه خدا خیرتون بده تقاضا میکنم اجراییش کنین

افزودن دیدگاه