چگونه اتومبیل خود را در فصل زمستان تمیز نگه داریم؟

0
115

همیشه بهتر است قبل از اینکه هوا سرد شود، اتومبیل خود را برای زمستان آماده کنیم. قبل از شروع فصول سرد سال بهتر خودرو را کامل بشوییم، زیرا بسیاری از آلودگی‌های موجود بر روی سطح بدنه اتومبیل اسیدی هستند و ترکیب آن‌ها با دمای سرد زمستان، ممکن است رنگ اتومبیل شما را مات و کدر کند. در طول زمستان نیز باید نکاتی را مورد تمیز نگه داشتن خودرو رعایت کنیم تا رنگ بدنه و قطعات اتومبیل کمترین آسیب را در طول زمستان ببینند.

از کفپوش‌های موکتی استفاده کنید

در طول زمستان معمولا به دلیل بارش برف و باران، کف کفش‌هایمان خیس است و زمانی که وارد خودرو می‌شویم، آب و آلودگی‌های دیگر کف کفش‌هایمان به داخل خودرو نفوذ می‌کند، برای رفع این مشکل بهتر است قبل از شروع فصل‌های سرد سال، اقدام به موکت کردن کف خودرو کنیم، زیرا کفپوش‌های موکتی بر خلاف کفپوش‌های پلاستیکی، آب را به راحتی جذب می‌کنند و مانع حرکت آزادانه آب و آلودگی‌ها در کف اتومبیل می‌شوند.

جای مناسب پارک کنیم

شاید باورتان نشود ولی جای پارک شما تاثیر مستقیم بر روی وضعیت ظاهری خودرو شما دارد؛ اگر برایتان امکان ندارد که در محلی مسقف خودرو خود را پارک کنید، حتما مطمئن شوید که اتومبیلتان زیر تابلو و یا درختی پارک نشده است، زیرا در طول زمستان برف و باران باعث می‌شوند آلودگی‌های روی سطح تابلو‌ها و درختان همراه با آب باریده شده بر روی سطح بدنه خودرو شما قرار بگیرند و ضمن اینکه اتومبیلتان کثیف می‌شود، در برخی از موارد رنگ بدنه آن آسیب می‌بیند.

شستشوی مکرر؟

نمکی که در طول زمستان کف جاده‌ها ریخته می‌شود، دشمن شماره یک بدنه خودرو شما می‌باشد پس بهتر است اتومبیلتان را در طول زمستان بیشتر بشویید. همچنین بسیاری از باران‌های باریده شده در طول فصل‌های سرد سال، باران‌های اسیدی هستند و بدنه خودرو را دچار آسیب می‌کنند به همین دلیل می‌توانید در هنگام شستشو، از واکس‌های مایع برای محافظت بیشتر از بدنه خودرو استفاده کنید.

اتومبیل را کاملا خشک کنید

اگر وقت کافی برای شستشوی بدنه اتومبیلتان را ندارید، پس بهتر است حتما از خشک بودن بدنه خودرو اطمینان حاصل فرمایید، زیرا همانگونه که گفتیم باران‌های باریده شده در پاییز و زمستان حاوی مواد اسیدی هستند و در صورت خشک شدن آن‌ها بر روی سطح بدنه خودرو، قادر هستند آسیب‌های جدی به رنگ و قطعات آلومینیومی اتومبیل وارد کنند. در طول زمستان بهتر از واکس و پولیش مناسب برای محافظت بیشتر از بدنه اتومبیل استفاده کنید؛ شما می‌توانید قبل از شروع زمستان بدنه اتومبیل را با واکس‌های حاوی مواد نانو تکنولوژی، واکس بزنید تا در طول زمستان یک لایه محافظتی از بدنه خودرو در مقابل مواد اسیدی محافظت کند.

رانندگی در زمستان را بیاموزید!

اگر قرار است در جاده‌های برفی و خیس رانندگی کنید پس بهتر است رانندگی در زمستان را بیاموزید، زیرا این موضوع تاثیر مستقیم بر روی ظاهر و تمیزی خودرو شما خواهد داشت. در طول رانندگی در زمستان سعی کنید وارد محیط‌ هایی نشوید که ارتفاع برف در آن‌ها زیاد است و یا بهتر است با اتومبیل خود در گودال‌های آب نروید، زیرا آب باران و برف باریده شده در زمستان از عواملی هستند که رنگ بدنه اتومبیل را دچار لکه و کدری می‌کنند./جام جم آنلاین

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

افزودن دیدگاه