۴ نکتۀ مهم بازاریابی محتوایی برای فروشگاه‌های اینترنتی

0
85

به نقل از پایگاه “دیده نما” :

غالباً وقتی از تولید محتوا برای فروشگاه‌های اینترنتی صحبت می‌شود، اشکال متداول تولید محتوا به ذهن نویسندگان یا صاحبان کسب‌وکار می‌رسد.

 

اما پیشنهاد می‌شود تا کمی خلاقانه و اصول‌مند به استراتژی بازاریابی محتوایی و تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی پرداخته شود چرا که اگر برنامه‌ی مشخصی برای تولید محتوا نباشد تمام تلاش‌ها به نمایش اتفاقی یک پست وبلاگ در بین صدها مطلب دیگر در اینترنت منتهی می‌شود.

 یک برنامه تولید محتوا طراحی کنید

یک استراتژی محتوایی تدوین کنید، برنامه تولید محتوا و به‌روزرسانی‌ها را به‌صورت منظم و پیوسته انجام دهید. تولید محتوا و استمرار آن مانند تمرین ورزشی است، اگر یک روز آن را کنار بگذارید و به روز بعد موکول کنید و برنامه‌ای برای آن نداشته باشید، تولید محتوا انجام نمی‌شود.

 کیفیت محتوا را بر کمیت آن اولویت دهید

چنانچه می‌خواهید محتوا تولید کنید باید بسیار اصولی رفتار کنید. محتوای شما باید ساختارمند، دقیق و با رعایت اصول نگارشی تهیه شده باشد. انتشار یک پست وبلاگی برای هر هفته نتیجۀ کمی خواهد داشت اما به‌خاطر داشته باشید که محتوای با کیفیت در تعداد کم بهتر از تولید محتوای معمولی و بیشتر است.

 توزیع محتوا را فراموش نکنید

بسیاری از کسب‌وکارها به همان اندازه که به تولید محتوا اهمیت می‌دهند از توزیع محتوا غافل می‌شوند. توصیه می‌شود که دو شیوۀ توزیع داخلی و خارجی را در نظر بگیرید. در توزیع داخلی محتوای شما در خبرنامه‌ها و صفحات رسمی شرکت شما در شبکه‌های اجتماعی قرار می‌گیرد اما در توزیع خارجی محتوا در فرووم‌ها(Forums)، گروه‌های تخصصی در شبکه‌های اجتماعی و یا وب‌سایت‌های اشتراک‌گذاری لینک قرار می‌گیرد. بررسی پلتفرم موردنظر و انتشار محتوا متناسب با آن بسیار ضروری است.

 محتوای خوب برابر است با نتیجۀ خوب

ممکن است بازاریابی محتوایی بسیار ساده به‌نظر برسد اما اینطور نیست. اگر شما زمان زیادی بگذارید و محتوای خوب تولید کنید و در جایی صحیحی که مشتریان مورد هدفتان را می‌خواهید، منتشر کنید بعد از آن شما نتایج بازاریابی محتوایی و تولید محتوای خوب را خواهید دید.

منبع: گروه بازاریابی محتوایی جوهر

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

افزودن دیدگاه