۱۸ شغل عجیب در صنعت هتلداری

0
348

زمانی به تور طبیعت گردی (safari) در آفریقا رفتم و در این تور، میمون های زیادی از درخت پایین می آمدند تا از بشقاب من غذا بدزدند. اگر هتلی که در آن اقامت داشتم یک نگهبان میمون استخدام کرده بود این مشکل حل می شد. عنوان شغلی “نگهبان میمون” ممکن است برای شما عجیب به نظر برسد اما چنین شغلی واقعاً در بعضی هتل های جهان وجود دارد.

 

اکثر مسافران با مشاغل عادی هتلداری مانند پذیرش، دربان، خدمه، نظافتچی و باربر آشنا هستند ولی شاید در مورد افرادی که برای تمیز کردن عینک دودی مهمانان یا گرم کردن تخت هایشان استخدام می شوند چیزی نشنیده باشند. آیا دوست دارید سگتان را به موج سواری ببرید؟ شخصی با عنوان “مربی موج سواری سگ” این آرزوی شما را برآورده می کند. آیا می خواهید در مدت سفرتان اعتماد به نفستان را افزایش دهید؟ شما می توانید تحسین کننده ی شخصی خودتان را داشته باشید.

 

این مشاغل عجیب برای این به وجود آمده اند که تمام نیازهای نامتعارف و غیرمعمول مسافران را طی سفرشان برآورده کنند. البته خوب است بدانید که بعد از تجربه ی این نوع خدمات، بازگشت به زندگی روزمره و عادی می تواند کسل کننده باشد.

 

 

 

مربی پری دریایی

 

برای گریز از زندگی روزانه به دنیای تخیلات به هتل دل کورنادو (Del Coronado) در سن دیه گو (San Diego) بروید تا یک بعد از ظهر را در هیبت یک پری دریایی سپری کنید. در اینجا می توانید از تمام نگرانی های زندگی مدرن فارغ شوید و با آب تنی در استخر آکواریومی هتل و گوش دادن به موسیقی های فیلم پری دریایی به همراه مربی مخصوص پری دریایی برای ۴۵ دقیقه به تمرین حرکات آبی نمایشی بپردازید.

 

مهمانان هتل می توانند با پوشیدن باله های رنگی خودشان را به شکل پری دریایی در آورند و با ترکیب شنا، و حرکات قدرتی و استقامتی در زیر آب، یک ورزش عالی را تجربه کنند. این نوع شنا یک روش عالی برای ورزش و تفریح توأمان است و البته می تواند شما را برای ساعتی از دنیای واقعی دور کند و به دنیای زیبای افسانه ها ببرد.

 

 

 

مربی موج سواری سگ

گرچه خیلی از هتل ها از حیوانات خانگی شما هم میزبانی می کنند، اما تنها تعداد معدودی از آنها مانند مجتمع اقامتی ساحلی لوئیس کورونادو (Loews Coronado) در سن دیه گو هستند. این هتل برای سگ شما این امکان را فراهم می آورد که با کمک یک مربی موج سواری مخصوص، موج سواری بیاموزد.

 

مهمانانی که می خواهند از تفریح سگ هایشان مطمئن شوند می تواند آنها را در این برنامه ثبت نام کنند. سگ هایی که در کلاس موج سواری ثبت نام می کنند ابتدا قبل از فرا گرفتن کامل موج سواری روی موج های اقیانوس، به همراه مربی به موج سواری روی موج های مصنوعی کوتاه مشغول می شوند. بعد از یادگیری موج سواری، به سگ هایی که این دوره را با موفقیت به اتمام برسانند یک تخته ی موج سواری و یک وعده استیک و یک ماهی سالمون خوشمزه جایزه داده می شود.

 

 

 

دورکننده ی کبوترها

 

مانند نگهبان میمون که پیشنهادش را داده بودم، کار یک دورکننده ی پرنده این است که با حرکت دادن یک پرچم براق، کبوترها را از ایوان اصلی کاخ رامباغ (Rambagh) در جایپور هندوستان دور کند. طبق افسانه های محلی، کبوترها خوش یمن هستند و به همین دلیل به آنها احترام گذاشته می شود اما امروز به دلیل فضولات بسیاری که در ایوان اصلی این عمارت به جا می گذارند از ورود آنها به این ایوان جلوگیری می شود. وظیفه ی دورکننده ی کبوتر این است که مهمانان را از تجربه ی تلخ مواجهه با فضولات کبوتر در امان نگاه دارد.

 

 

 

مربی اردک

برای دوستداران پرنده ها، داشتن شغلی با عنوان مربی اردک بیشتر شبیه یک رؤیاست، و برای مسافرانی هم که می خواهند تعطیلاتشان را با یک دسته اردک سپری کنند، هتل پیبادی (Peabody) در شهر ممفیس (Memphis) در ایالت تنسی آمریکا این امکان را فراهم می کند.

 

هر روز، پنج اردک شمال آمریکایی با رژه ای منظم بر روی یک فرش قرمز به حوض فواره دار هتل وارد شده و ساعت ها آب تنی می کنند و سپس به کاخ اردکی شان می روند. اردک های اصلی هتل پیبادی توسط یک مربی سیرک بازنشسته آموزش دیده بودند که به آنها رژه ی معروف و باشکوه پیبادی را آموخت. امروزه، مربی های فصلی افتخار ادامه ی این سنت را برعهده دارند.

 

به این دلیل که اکثر مهمانان هتل بعد از آشنایی با این دسته ی بامزه دیگر علاقه ای به صرف اردک ندارند، رستوران هتل پیبادی یکی از معدود رستوران های فرانسوی جهان است که اردک سرو نمی کند. این موجودات دوست داشتنی در این هتل به جای اینکه غذا محسوب شوند، دوست مهمانان هستند.

 

 

 

تحسین کننده ی شخصی

 

افرادی که اخیراً به آنها گفته نشده چقدر بی نظیر و دوست داشتنی هستند باید به هتل کیمپتون (Kimpton) در شهر پورتلند (Portland) واقع در ایالت اورگان سری بزنند. در این هتل هر یک از مهمانان می تواند یک “بسته ی تحسینی” به سرویس اقامتی اش اضافه کند. با سفارش این بسته می توانید چند روزی را مثل مشاهیر طراز اول دنیا سپری کنید، چرا که کارکنان هتل شما را با تحسین و تمجیدهای بی نظیر مورد توجه ویژه قرار خواهند داد.

 

بیاید با خودمان روراست باشیم! کمی مهربانی از هر دارویی مؤثرتر است و گرچه ممکن است پرداخت پول برای تحسین شدن احمقانه به نظر بیاید، اما شنیدن اینکه شما چقدر بی نظیر و منحصر به فرد هستید می تواند باعث سرحال آمدن شما شده و مسافرانی را که در جستجوی عشق به سفر می پردازند راضی کند.

 

 

 

 

مهندس امنیت نارگیل

 

اصابت نارگیل به سر ممکن است باعث صدمه ی جدی شود؛ به همین دلیل هتل ریتز-کارلتون (Ritz-Carlton) در شهر سنت توماس (St.Thomas) در جزایر ویرجین (Virgin) آمریکا یک مهندس تمام وقت امنیت نارگیل استخدام کرده است. طبق گزارش نشریه ی سفر و تفریح (Travel + Leisure)، مهندس هتل به نام “شاکا” درختان نارگیل را عامدانه تکان می دهد تا نارگیل های رسیده به زمین بریزند و خطر بالقوه ی آسیب دیدن مسافران برطرف شود.

 

 

 

 

نگهبان میمون

در بعضی نواحی دنیا، میمون های زرنگ واقعاً می توانند برای مهمانانی که در فضای باز به صرف شام مشغولند دردسر درست کنند و غذای آنها را بدزدند. به همین دلیل است که هتل امان باغ (Amanbagh) در راجستان (Rajasthan) هند که توسط گروه مجتمع های تفریحی-اقامتی امان (Aman) اداره می شود یک تیم حرفه ای برای دور کردن میمون ها استخدام کرده است. ترساندن و دور کردن میمون هایی که ممکن است نقشه های شومی برای دزدیدن غذای مهمانان داشته باشند یک کار لوکس نیست، بلکه یک ضرورت است.

 

این شغل عجیب برای افرادی مناسب است که در تقلید صدای میمون تبحر دارند. طبق گزارش بی بی سی، چهار کارمندی که به این کار مشغولند در فضای باز هتل گشت می زنند و به تقلید صدای یک میمون نرِ غالب می پردازند تا سایر میمون ها از عرض اندام در قلمروی این شاه-میمون منصرف شوند.

 

 

 

 

مربی سگ های قارچ یاب

 

مزه ی قارچ وحشی را دوست دارید؟ در مزرعه ی توت سیاه در والاند (Walland) در ایالت تنسی یک نفر تمام وقت مسئول تربیت سگ های ترافل یاب است و به یک دسته سگ از نژاد سگ های دریاچه ای رومانا (Lagotto Romagnolo) که اصالتاً نژادی از شمال ایتالیا هستند، آموزش می دهد که به نحو ماهرانه ای قارچ های وحشی را با حس بویایی پیدا کنند. این سگ ها که از بابت برخورداری از حس بویایی بسیار قوی با دقت مکان یابی بالا مشهور هستند، از پیدا کردن بهترین قارچ های وحشی تنسی که برای شام مهمانان مهیا می شوند بسیار به وجد می آیند.  مربی سگ های قارچ یاب، جیم سنفورد (Jim Sanford) سایر حیوانات مزرعه ی هتل از جمله گوسفندان و مرغ ها را هم تربیت کرده است.

 

 

 

 

گرم کننده ی تختخواب

 

شغل تختخواب گرم کنی برای کسانی که به چرت زدن های گاه و بیگاه علاقه دارند بسیار ایده آل است. با این شغل فانتزی می توان از خوابیدن پول درآورد. گرم کننده ی تختخواب همانطور که از اسمش پیداست باید در تخت مهمانان بخوابد و تخت را گرم کند.

 

مجموعه ی اقامتی این (Inn) در مصاحبه با رویترز اعلام کرده که سرویس تختخواب گرم کنی در هتل این مجموعه در لندن و منچستر ارائه می شود و راه حلی است برای هوای سرد و مرطوب این مناطق که باعث اذیت مهمانان خسته ای می شود که می خواهند در تختشان استراحت کنند. تختخواب گرم کن های حرفه ای هتل با یک دماسنج به اتاق ها وارد می شوند تا اطمینان حاصل کنند که دمای اتاق دقیقاً ۲۰ درجه ی سانتیگراد است. سپس این افراد با لباس خواب مخصوص و کلاه های مخصوص در تخت ها می خوابند تا هیچگونه آلودگی وارد تخت نشود.

 

 

 

 

عطر آور

 

به جای اینکه این خطر را متحمل شوید که در فرودگاه عطرتان را با ماده ی مخدر اشتباه بگیرند، می توانید در هتلی اقامت کنید که یک پیشخدمت مخصوص عطر دارد.

 

مجموعه هتل های رُزوود (Rosewood) این سرویس منحصر به فرد را در هفت هتل در سراسر جهان ارائه می دهد، از جمله هتل کارلایل (Carlyle) در نیویورک، عمارت رزوود در دالاس (Dallas) و دو هتل در عربستان سعودی. مهمانان می توانند از منوی رایحه هایی که با توجه به روح و شخصیت هر شهر طراحی شده عطر مورد علاقه ی خود را انتخاب کنند. بعد از انتخاب، پیشخدمت عطر در هر ساعتی از شبانه روز که بخواهید نزد شما می آید و عطر یا اودکلن انتخابی تان را در یک سینی نقره برایتان می آورد.

 

 

 

 

صابون بُر

 

صابون های کاغذپیچ شده در همه ی هتل ها پیدا می شوند و معمولاً کم اهمیت ترین بخش یک سفر هستند. اما در هتل ویسروی ریویرا مایا (Viceroy Riviera Maya) در مکزیک، صابون ها بخش مهمی از سرویس هتل هستند. برای هر اتاق یک قالب صابون دست ساز محلی خاص آماده شده که توسط صابون بُر مخصوص بخشی از آن بریده می شود و به مهمان هتل تقدیم می شود. این صابون ها بسیار عالی هستند و اکثر افراد آنها را به عنوان سوغات با خودشان می برند.

 

 

 

 

پیشخدمت مخصوص اردوهای لوکس

 

برای مسافرانی که در اردو زدن و طبیعت گردی تازه کار هستند، پیشخدمت مخصوص اردو یک ضرورت است و به شما کمک می کند که یک اردو و طبیعت گردی بی دغدغه را تجربه کنید. مجموعه اقامتی پاوز آپ (Paws Up) که محل در زمینی به مساحت ۳۵ هکتار در طبیعت زیبای مونتانا (Montana) واقع شده محل تلاقی زمین و آسمان است. این هتل زیبا مسافران را به یک تور طبیعت گردی یک روزه و اقامت شبانه در چادرهای لوکس مهمان می کند. تجربه ی این چادر زدنِ شبانه در چادرهایی که دارای کفپوش چوبی مجهز به رادیاتور  هستند، و نیز از ملافه های کتان نرم، تهویه و سیستم گرمایشی مناسب و حمام اختصاصی برخوردارند، بسیار شگفت انگیز خواهد بود.

 

بهتر از همه ی اینها، حضور یک پیشخدمت مخصوص در کنار مسافران است که به نیازهای مسافران رسیدگی می کند، برای آنها نوشیدنی سرو می کند، قهوه ی داغ سرو می کند و در روشن کردن آتش به مسافران کمک می کند. نتیجه این است که تجربه ی اقامت در این چادرها به اندازه ی اقامت در یک هتل پنج ستاره لذت بخش و لوکس است.

 

 

 

 

پیشخدمت سرحال آورنده

 

گاهی اوقات سفر کردن ما را کمی بیش از حد از جریان واقعی زندگی دور می کند. با زیاده روی در خوردن و آشامیدن در جشن های شبانه، گاهی اوقات بیدار شدن صبح روز بعد تجربه ی چندان جالبی نیست. خوشبختانه در بعضی هتل ها برای سرحال آوردن مسافران پیشخدمت مخصوصی اختصاص داده می شود.

 

 

هتل ریتز کارلتون در نیواورلئانز (New Orleans) آمریکا محل برگزاری یکی از بزرگ ترین جشن های ماردی گرا (Mardi Gras) یا “سه شنبه ی چرب” در سراسر دنیاست. این هتل به مهمانانش این امکان را می دهد که صبح روز بعد از این جشن، یک پیشخدمت سرحال آورنده خبر کنند تا با کمک او تجربه ی یک شب دلپذیر خراب نشود. این پیشخدمت مخصوص یک معجون ویتامینه برای مهمان می آورد تا آب از دست رفته ی بدن او را جبران کند. این معجون معمولاً ترکیبی است از بلادی ماری (Bloody Mary)، مقداری آب انگور سلطنتی، و یک نوشیدنی فرانسوی به نام “موی سگ” که با شیر تازه تهیه می شود.

 

 

 

 

عینک پاک کن

 

لذت بردن از یک منظره ی نفس گیر با یک عینک کثیف سخت است. برای کسانی که حوصله ی تمیز کردن عینکشان را ندارند، هتلی وجود دارد که تمام کارکنان آن پاک کردن و برق انداختن عینک مسافران را اولویت اصلی خود می دانند. در هتل چهارفصل در لانای (Lanai) در هاوایی، کارکنان هر ساعت برای تمیز کردن عینک یا عینک دودی مهمانانی که در کنار یکی از استخرهای مشرف به اقیانوس هتل به استراحت مشغولند، به سراغ آنها می روند. در زمان های تغییر شیفت عینک پاک کن ها، میهمانانی که در حال آفتاب گرفتن هستند می توانند یک لیوان آب معدنی رایگان نیز سفارش دهند.

 

 

 

پیشخدمت کبابی مخصوص

 

مهمانانی که عاشق استیک کبابی هستند احتمالاً با دیدن پیشخدمت کبابی مخصوص هتل های ریتز-کارلتون در اوکونی (Oconee) و گرینزبورو (Greensboro) خیلی خوشحال می شوند. این پیشخدمت به مهمانی های دورهمی شما در کنار دریاچه می آید تا خوراک های کبابی خوشمزه ای برای شما درست کند و حتی هنر کباب درست کردن را به شما آموزش دهد. مهمانان می توانند از بین سه منوی اشتها برانگیز هتل – یعنی منوی کباب آمریکایی، منوی کباب آتشی و منوی منقل ذغالی – یکی را انتخاب کنند. بعضی از محبوب ترین غذاهای این منوها عبارتند از دنده ی بره، استیک کبابی یا کباب راسته ی گوساله.

 

 

 

پیشخدمت مخصوص درخواست ازدواج

 

هتل کوهستانی استاو (Stowe) که بی بی سی از آن گزارش تهیه کرده و مقصدی مناسب برای ماه عسل است، برای کسانی که می خواهند از محبوبشان درخواست ازدواج کنند نیز مکان بسیار مناسبی است. بعضی افراد برای این کار به کمی کمک احتیاج دارند. اگر یکی از مهمانان مضطرب باشد و نتواند برای مراسم پیشنهاد ازدواج به تمام جزئیات توجه کند، پیشخدمت مخصوص این کار برای کمک به وی آماده است. این دستیار تنها بخشی از بسته ی مخصوص هتل برای درخواست ازدواج است که شامل بخش های دیگری از جمله ماساژ برای دو نفر و یک شام دو نفره نیز می شود.

 

 

 

 

راهنمای معنوی

 

در زندگی دچار بحران شده اید؟ در هتل میراوال (Miraval) در شهر تاسکان (Tucson) ایالت آریزونای آمریکا می توانید از یک راهنمای معنوی کمک بگیرید. این راهنماها که به عنوان یک چراغ راه عمل می کنند، درس های روزانه، جلسات انرژی بخشی و مراقبه و پیاده روی های گروهی یا دو نفره را به شما ارائه می دهند. مهمانان هتل می توانند در آوای طبیعت به مراقبه مشغول شده و ذهنشان را با کمک مراقبه از آلودگی های هر روزه آزاد کنند. با کمک راهنمای معنوی مهمانان می توانند به احساسات عمیق درونی شان راه پیدا کنند، به صدای قلبشان گوش دهند و از رنج های روحی و ذهنی شان رها شوند. این گروه راهنمای معنوی از یک مشاور سلامت، یک متخصص روان درمانی و یک درمانگر سرخ پوست تشکیل شده است.

 

 

 

 

زنبوردار هتل

برکسی پوشیده نیست که بهترین بخش هر سفر، چشیدن غذاهای محلی و خرید خوراکی های محلی است. هیچ چیزی هم محلی تر از عسلی که مستقیماً از کندوی زنبور به میز صبحانه بیاید وجود ندارد.

 

هتل های زیادی در جهان هستند که برای رسیدگی به کندوهای هتل، زنبوردار استخدام می کنند. عسل در اینگونه هتل ها یک کالای لوکس نیست بلکه حتی در اتاق ماساژهای هتل هم به دلیل خاصیت جوانسازی و نرم کنندگی اش از آن استفاده می شود. از جمله هتل هایی که خودشان عسل پرورش می دهند عبارتند از هتل والدورف آستوریا (Waldorf Astoria) در نیویورک، هتل ماندارین اورینتال (Mandarin Oriental) در پاریس، هتل تایپه (Taipei) در تایوان، هتل فیرمونت واترفرانت (Fairmont Waterfront) در ونکوور کانادا و هتل سنت ارمین (St. Ermin) در لندن.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

افزودن دیدگاه