چگونه کسب و کار اینترنتی را آغاز کنیم؟

0
97

زمانی که صحبت از داشتن یک سایت و حتی شروع کسب و کار اینترنتی می شود اغلب در ذهن ما مسیر ساده و بی دغدغه ای می آید. در صورتی که به واقع یک کار درست و حرفه ای هزینه های خودش را دارد و نمی توان برای به اصطلاح صرفه جویی کیفیت را نادیده گرفت و بعد انتظار درخشش داشت.

شروع کسب و کار اینترنتی مانند هر رشته دیگری که در آن کارآفرینی می شود، دشوار است و ما به هیچ وجه قصد نداریم با روش های متداول که در سایت های معلوم الحال صحبت از موفقیت و پیمودن ره صد ساله در یک شب می شود، شما را امیدوار کنیم. باید بدانید بدون استفاده از متخصصین در این حوزه شما قطعا از رقیبان خود پیشی نخواهید گرفت. و به چه مواردی باید توجه کنید؟

شروع کسب و کار اینترنتی و نیازمندی های آن

برای یک کسب و کار اینترنتی باید از کجا باید شروع کنید و چه چیزهایی را باید مد نظر قرار بدهید؟ همیشه اولین گام مهم ترین است و شروع کسب و کار اینترنتی نیز همین طور است. در نظر داشته باشید اگر درست شروع کنید دیواری را می سازید که تا ثریا صاف بالا می رود.

طرح تجاری یا همان بیزنس پلان

برای نوشتن طرح تجاری که از نیازمندی های هر کسب و کاری است، استاندارد هایی وجود دارد. در تهیه طرح تجاری به صورت خلاصه باید موارد ذیل را مد نظر قرار بدهید.

-خلاصه موارد اجرایی
-توضیحات مربوط به شرکت
-آنالیز بازار
-ساختار سازمانی و اعضای تیم
-محصولات و یا خدماتی که ارائه می کنید
-برنامه فروش و بازاریابی
-تزریق مالی مورد نیاز
-مالکیت در فضای مجازی

اولین مورد مهم آگاهی شما از وضعیت مالکیت در فضای مجازی است. این موضوع به خصوص زمانی حساسیت بیشتری پیدا می کند که شما هزینه های تبدیل شدن به یک برند را می پردازید و اگر مالکیت دامنه به نام شما ثبت نشده باشد؟ شاید گاهی اوقات بازپس گیری مواردی که در ابتدا باید به نام شما ثبت می شده است، آسان نباشد.

هزینه های کسب و کار اینترنتی

یکی از مهم ترین مواردی که باید در کسب و کار اینترنتی در نظر بگیرید هزینه ها است. ما این هزینه ها را به صورت کلی به چهار بخش تقسیم کرده ایم.

  • هزینه طراحی سایت
  • هزینه طراحی و گرافیک
  • هزینه پشتیبانی سایت
  • هزینه تبلیغات و بازاریابی

در بخش هزینه ها در نظر داشته باشید بخشی از آن شامل بازاریابی اینترنتی می شود که البته بازاریابی با اینستاگرام را نیز در بر می گیرد و باید به آن توجه کنید و در آموزش بازاریابی اینترنتی به کارکنان خود نیز آن را مد نظر قرار بدهید.

مدیریت پروژه

برای کسب و کار اینترنتی خود، یک مدیر پروژه قابل انتخاب کنید. اگر چه تمامی بخش هایی که ذکر شد ضروری هستند اما وظیفه هماهنگی، اولویت دهی، پیگیری در انجام موارد تنها از عهده یک مدیر پروژه قابل بر می آید.

برای ما از تجربه های خود در شروع یا طرح هایی که در کسب و کار اینترنتی دارید بنویسید. می توانیم بهترین راه های اجرایی شدن آن ها را به اتفاق بررسی کنیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

افزودن دیدگاه